Střídavé úspěchy provázely naše reprezentanty v zahraničních soutěžích. Další vítězství si připsal Petr Špulák v Bundeslize, stejně jako dvojice „Portugalců“ Martin Licek/Jan Galabov a Luboš Bartůněk v nejvyšší nizozemské soutěži. Po pětiseťáku se radoval z výhry i Jan Hadrava v Turecku. Bilancí jedna jedna skončil minulý týden pro týmy Marka Šotoly v Bundeslize, Lukáše Vašiny v polské PlusLize, Adama Bartoše s Josefem Polákem v Belgii a Patrika Indry ve Francii. Tomu navíc prohra v tie-breaku vystavila stopku už v osmifinále Francouzského poháru, ve čtvrtfinále naopak nebude chybět celek Jakuba Klajmona.
průběžné umístění: 1/12
do utkání nezasáhl
Bitterfeld – Berlin 0:3 (22:25, 17:25, 19:25)
Giesen – Berlin 3:0 (29:27, 25:23, 25:23)
průběžné umístění: 5/12
odehrál celé utkání
Freiburg – Duren 0:3 (22:25, 30:32, 17:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
7 / 0 | 16 / 1 | 0 | 11 / 4 / 36% | 2 |
část vítězů – průběžné umístění: 2/8
odehrál celé utkání
Espinho - Sporting 1:3 (25:17, 21:25, 20:25, 21:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
17 / 8 | 19 / 3 | 26 / 58% | 21 / 11 / 46% | 3 |
část vítězů – průběžné umístění: 2/8
odehrál celé utkání
Espinho - Sporting 1:3 (25:17, 21:25, 20:25, 21:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
20 / 16 | 18 / 3 | 22 / 68% | 26 / 16 / 62% | 1 |
průběžné umístění: 3/9
odehrál celá utkání
Aalst – Maaseik 3:1 (25:14, 20:25, 25:14, 27:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
5 / 1 | 10 / 0 | 0 | 10 / 4 / 40% | 1 |
Maaseik – Achel 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
7 / 5 | 16 / 1 | 0 | 5 / 4 / 80% | 2 |
průběžné umístění: 3/9
odehrál celá utkání
Aalst – Maaseik 3:1 (25:14, 20:25, 25:14, 27:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
13 / 8 | 13 / 1 | 31 / 45% | 28 / 11 / 39% | 1 |
Maaseik – Achel 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
8 / 4 | 8 / 0 | 18 / 61% | 17 / 7 / 41% | 1 |
průběžné umístění: 3/14
do utkání nezasáhl
Tours – Toulouse 3:0 (26:24, 25:13, 25:21)
Francouzský pohár – osmifinále - postoupil do čtvrtfinále
St. Quentin – Tours 1:3 (27:25, 21:25, 21:25, 22:25)
průběžné umístění: 1/14
odehrál celá utkání
Nantes – Chaumont 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
17 / 13 | 12 / 0 | 0 | 21 / 14 / 67% | 3 |
Francouzský pohár – osmifinále - vyřazen
Poitiers – Chaumont 3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 25:27, 15:9)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
22 / 7 | 16 / 0 | 0 | 41 / 22 / 54% | 0 |
průběžné umístění: 14/16
Katowice – Zawiercie 1:3 (18:25, 26:24, 22:25, 23:25) - do utkání nezasáhl
Suwalki – Katowice 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 17:25, 15:12) - odehrál celé utkání
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
25 / 14 | 19 / 1 | 34 / 59% | 33 / 23 / 70% | 1 |
průběžné umístění: 5/14
odehrál celé utkání
Bursa – Galatasaray 2:3 (19:25, 25:19, 19:25, 25:20, 12:15)
body | podání | příjem | útok | blok | ||||
celkem/ +- body | celkem/esa | celkem/úspěšnost | celkem/body/úspěšnost | celkem | ||||
25 / 13 | 15 / 0 | 0 | 49 / 22 / 45% | 3 |
průběžné umístění: 1/10
v 2. setu střídal
Apeldoorn – Orion 1:3 (20:25, 26:24, 17:25, 17:25)
Autoři: Jiří Carba, Miloslav Javůrek, foto SWD Powervolleys Düren
Dukla Liberec angažovala libero z finské Mestaruusliigy, na sever Čech se z týmu Vantaa Duck stěhuje Kanaďan Justin Lui.
muži - Strumica (MKD): Česko – Estonsko 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) ženy -Teplice: Česko – Rumunsko 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:23)
Česko – Dánsko K. Pavelková / A. Pavelková – Olsen / Schade 2:0 (21:9, 21:10), Hermannová / Štochlová – Johnsen / Bisgaard 2:0 (21:15, 21:16)
BPT Futures Cervia (ITA): muži: Sedlák / Trousil – Dal Corso / Viscovich (ITA) 1:2 (15:21, 21:19, 13:15), Sedlák / Trousil – Moreno / Sanfélix...
BPT Futures Cervia (ITA): muži: Hammarberg / Berger (AUT) – Sedlák / Trousil 2:0 (21:16, 21:14), Henning / Poniewaz – Džavoronok / Kufa 2:1...
Řecko – Česko Alexoglou / Paschalaki – K. Pavelková / A. Pavelková 0:2 (9:21, 6:21), Triantafyllidi / Manavi – Hermannová / Štochlová 0:2 (19:21,...